Як визнати та встановити батьківство Добровільне визнання батьківства передбачає подачу обома батьками заяви до РАЦС. Це займає не більше часу, ніж реєстрація народження дитини. Обов'язкова умова — мати й батько повинні дійти згоди в цьому питанні.
Встановлення батьківства за рішенням суду необхідне, коли жінка народила дитину, не перебуваючи в шлюбі, а чоловік, від якого народжена дитина не визнає свого батьківства. Воно проводиться для захисту інтересів новонародженої людини. Якщо біологічний батько малечі відмовляється реєструвати батьківство або його вже немає в живих, жінка має право звернутись до суду. Такою можливістю може скористатися й батько — у тих випадках, коли матір відмовляється подавати спільну заяву, передбачену для визнання батьківства.
Подавати позов також може:
- особа, яка виховує та утримує дитину;
- опікун (піклувальник);
- сама дитина з моменту настання повноліття.
Встановлення батьківства в судовому порядку потребує юридичних знань та правильного заповнення документів. Люди, які не пов'язані з юриспруденцією, нерідко стикаються зі складнощами та проблемами, які забирають час і викликають нервове напруження. З різних причин судовий процес може затягуватись.
Допомога адвоката Щоб пройти процедуру
встановлення факту
батьківства через суд без помилок та зайвих витрат часу, краще звернутись до адвоката з питань сімейного права. Він допоможе зібрати докази та підготує всі необхідні документи, заповнивши їх юридично грамотно. Досвідчений фахівець Family Lawyer Center може повністю взяти на себе цю справу, представивши клієнта в суді.
Встановлення батьківства після смерті батька, яка сталася до або невдовзі після народження дитини, дає право отримувати пенсію у зв`язку із втратою годувальника. Але дуже часто після трагічних подій жінки не думають про юридичну сторону питання, перебуваючи в важкому психологічному стані. Тим часом із-за відсутності документа про батька вони не можуть звернутись до держави за фінансовою допомогою, що ускладнює їх життя. За допомогою адвоката можна швидко вирішити цю проблему.
Оспорювання батьківства Оскарження батьківства та материнства — теж не рідке явище в Україні. Якщо чоловік і жінка перебувають у шлюбі, їх автоматично записують батьками дитини. Але фактично вони можуть ними не бути у зв'язку з відсутністю кровного споріднення. У разі виникнення сумнівів роблять генетичну
експертизу на батьківство. На практиці відповідні справи частіше стосуються чоловіків.
Хто має право оскаржити батьківство:
- чоловік, записаний батьком в свідотстві про народження;
- спадкоємці померлої особи, якщо вона залишила нотаріально завірену заяву про невизнання батьківства до народження дитини або відповідний позов до суду після нього;
- діти, дружина, батьки чоловіка, який до своєї смерті не знав про те, що він записаний батьком;
- мати дитини, коли батьком офіційно вважається її чоловік, а фактично є інша людина (для цього біологічний батько повинен подати заяву про визнання батьківства);
- особа, яка вважає себе біологічним батьком і хоче це довести (позов адресується чоловікові, який перебуває у шлюбі з матір'ю дитини).
Більше інформації можна отримати у кваліфікованих юристів компанії Family Lawyer Center. Можлива дистанційна співпраця з будь-якого міста України.