Юрист також надає наступні послуги при розлученні:
- підтримку в розлученні за спільною згодою;
- підготовку до розірвання шлюбу за позовом до суду;
- представництво позивача чи відповідача;
- підготовку документів та весь документальний супровід справи;
- допомогу у вирішенні питань щодо місця проживання дитини після розлучення батьків;
- допомогу в стягненні аліментів.
Якщо в оформленні позовної заяви допущені помилки, не вистачає вагомих документів чи вони подані не по формі, суд може призупинити виробництво справи до усунення помилок. У разі, якщо вони не будуть усунуті, суддя повертає заяву. Держмито при цьому не повертається, тому все помилки та затримки коштують дорого.
Скільки коштує розірвання шлюбу в Україні
Із позовом про розірвання шлюбу до суду треба подати підтвердження сплати судового збору. Без цього судова справа не відкривається. Наразі розмір оплати становить 40 % від прожиткового мінімуму однієї працездатної особи. Але обставини можуть скластися так, що позивач буде вимушений оплачувати додаткові витрати, пов'язані з:
- призначенням експерта з поділу майна;
- послугами перекладача;
- подачею позовної заяви про поділ майна.
Ціна розлучення сильно залежить і від того, чи є в подружжя діти, чи дійшли вони згоди щодо розірвання шлюбу, або є перешкоди. Судові збори та держмито становлять на 2021 рік:
- 8 гривень 50 копійок — якщо подати заяву через РАЦС, у подружжя немає дітей і вони обопільно дійшли згоди;
- 908 грн або 0,4 прожиткового мінімуму — при розлученні через суд, оплачує позивач.
Оплата може бути відшкодована відповідачем за рішенням суду або добровільно.
Якщо йдеться мова про поділ майна, необхідно сплачувати додатково 1 % від вартості майна. Чим більше питань має вирішити судовий процес, тим дорожчий він для позивача.
Як діяти при підготовці до розлучення Перелік рекомендацій, які можуть полегшити процедуру підготовки, стосується документів. Особливо тих, які пов'язані з фінансами, якщо позивач має намір вимагати аліменти після розлучення:
- ІПН;
- поточний трудовий договір;
- свідоцтво про шлюб;
- нотаріальні акти;
- угоди та контракти стосовно майна;
- земельні реєстри;
- виписки з банківського рахунку та ін.
Важливо мати копії та додатки після подачі до суду, збирати докази забезпечення, обслуговування та лікування дитини. Заручитися підтримкою людей, які могли б надати свідчення в суді. Перелік документів може відрізнятися, залежно від складності справи.
Часто відбувається так, що людина, яка виховує дітей та працює, просто не має часу на повноцінну юридичну підготовку, а тому результати судової справи повністю задовольняють далеко не всіх позивачів.
Звертайтеся за послугами адвоката по розлученнях у Family Lawyer Center у Івано-Франківську — ми беремо на себе весь процес підготовки та супроводу судової справи, представляємо своїх клієнтів у суді та відстоюємо їхні інтереси. Дистанційно надаємо послуги по всій Україні, звернення можливе, навіть якщо ви за кордоном. Консультація безкоштовна, демократична вартість послуг.