Цивільний шлюб і сімейний кодекс Оскільки
проживання чоловіка та жінки без шлюбу – поширене явище, у Сімейному кодексі України є підстави врегулювання юридичних питань в таких відносинах. Люди можуть проживати роками чи навіть десятиліттями, маючи спільне майно і дітей. Тому передбачені механізми врегулювання питань спадщини та розподілу нажитого майна.
Згідно з Сімейним кодексом, сім'єю є люди, що живуть разом, мають спільний побут, взаємні права та обов'язки. Але юридично права подружжя зафіксовані тільки у тих, хто зареєстрував офіційний шлюб. В цьому випадку питання наслідування чи розподілу майна автоматично проводиться згідно закону. Для цього достатньо звернутись до нотаріуса. Тим же, хто має так звані вільні статеві стосунки, потрібно йти до суду і бажано одразу звернутись до юриста.
Умови для розглядання судом факту спільного проживання без шлюбу:
- чоловік і жінка прожили разом не менше 5 років;
- на момент звертання є потреба в розподілі майна чи законному спадкуванні;
- немає спору про право.
Якщо позивач може довести факт проживання, суд задовольняє його прохання.
Доказом наявності фактичної сім'ї є ведення спільного побуту:
- харчування;
- витрат;
- бюджету;
- участі у ремонті;
- купівля майна;
- взаємна допомога;
- домовленості про користування житлом;
- інші обставини, що свідчать про факт сімейних відносин.
Адвокати Family Lawyer Center допоможуть вам зібрати всі можливі докази факту спільного проживання та ведення господарства, підготують позов і представлятимуть ваші інтереси у суді. Звернувшись в нашу компанію, ви можете належним чином захистити свої інтереси навіть у доволі непростих умовах фактичних сімейних відносин.