Органи РАЦСу після отримання заяви на розлучення визначають дату державної реєстрації розірвання шлюбу, яка не може бути визначена раніше ніж через один місяць з моменту її подачі. Зазначений строк встановлено для імовірного примирення подружжя, що дозволяє протягом відповідного строку відкликати свою заяву. Вказаний строк для примирення подружжя зменшити неможливо.
Розірвання шлюбу через РАЦС здійснюється в присутності хоча б одного з подружжя.
У випадку неможливості з'явлення подружжя для офіційної реєстрації припинення шлюбу у визначену дату, вони можуть подати заяву про перенесення на більш пізній термін. Якщо подружжя протягом трьох місяців з дати подачі заяви на розлучення не вчиняли жодних дій щодо реєстрації припинення шлюбу – відповідна заява про розірвання шлюбу втрачає чинність.
Крім цього, розірвання шлюбу через РАЦС проводиться за заявою лише одного з подружжя, якщо другий з подружжя визнаний:
- недієздатним (особа визнається недієздатною судом, коли вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними);
- безвісно відсутнім (безвісно відсутною особа визнається судом, коли за місцем її постійного проживання протягом останнього року не має інформації про місце перебування такої особи).
Шлюб припиняється у день реєстрації органами РАЦС припинення шлюбу.