Вартість послуг розраховується індивідуально — ціна економії вашого часу та нервів демократична. Дистанційно можна звернутися з будь-якого міста України.
Умови розподілу майна при розлученні
У разі судового розгляду справи про розподіл майна, найважливіша частина — визначити, скільки від загальної власності належить чоловікові и дружині. Право сумісної власності на нерухоме й рухоме майно триває с моменту реєстрації шлюбу, але може бути припинено за таких умов:
- недієздатність чоловіка чи жінки;
- укладення договору про нотаріально завірений поділ;
- підтвердження факту роздільного проживання;
- розлучення;
- рішення суду про розподіл за вимоги одного із подружжя.
Розлучення автоматично не призводить до поділу майна — це окрема процесуальна справа. Розділити майно можна й без розірвання шлюбу, у якості тимчасового рішення до примирення подружжя або підготовки до розлучення через суд.
На практиці, процедура розподілу сумісної власності під час розірвання шлюбу може призупинити розглядання справи. Суперечки щодо того, кому належить та чи інша власність, затримують процес розлучення. Аби без затримок розлучитися та розділити майно, не допустивши помилок у подачі заяви та супроводі, варто скористатися послугами сімейного юриста.
Спільне майно подружжя — як визначається
Згідно зі ст. 60 Сімейного кодексу України, сумісною власністю подружжя вважається кожна річ, набута під час шлюбу, окрім речей індивідуального використання:
- нерухоме майно, набуте під час шлюбу;
- прибутки, отримані кожним із подружжя;
- придбані речі та ін.
Особиста приватна власність не підлягає поділу. До неї відноситься майно:
- набуте до укладення шлюбу;
- отримане на підставі договору дарування або спадкуванням навіть під час шлюбу;
- придбане в шлюбі на кошти, які належали особисто чоловікові або дружині.
Не підлягає розподілу житло, отримане приватизацією згідно до Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», та земельні ділянки, що приватизовані внаслідок користування або одержані від комунальних чи сільгосп організацій, комунальної власності.
Ускладнюючі фактори
На жаль, у практиці не завжди майно просто визначається, як сумісне, чи особисте. Існує декілька факторів та винятків, які ускладнюють процедуру розподілу після розлучення:
- внесок одного з подружжя в утримання особистої власності іншого;
- урахування інтересів дитини та інших членів сім'ї при розпорядженні власним майном;
- збільшення вартості власного майна внаслідок трудового чи фінансового внеску партнера;
- поділ нагород та премій, за умови, що чоловік чи жінка сприяли своїми діями їхньому отриманню.
До того ж, якщо один із подружжя доведе факт роздільного проживання під час шлюбу, то майно, що він прибав за цей час, вважатиметься його власним. Звісно, з уточненням шляхів фінансування цієї купівлі. Врахувати всі нюанси, аби захистити ваші інтереси, може тільки кваліфікований юрист із досвідом роботи.