Юрист допоможе не тільки в процесі призначення аліментів, але й у майбутньому в таких випадках:
- подання заяви про збільшення розміру аліментів;
- стягнення додаткових витрат на утримання, лікування, виховання дитини;
- зміна розміру оплати, способу стягнення;
- визначення місця проживання дитини через суд або органи опіки та піклування.
Якщо ваші інтереси в суді захищає досвідчений адвокат, ви можете бути певні, що отримаєте найбільш позитивне рішення суду з усіх можливих у поточній ситуації.
Вартість послуг розраховується індивідуально, залежно від того, який супровід необхідний та наскільки складною є справа. Надаємо безкоштовні консультації! Звернутися можна дистанційно, навіть якщо ви знаходитесь за кордоном.
Хто платитиме аліменти
З типом аліментів, призначених після розлучення, зустрічаються й роботодавці, які вимушені утримувати їх із заробітної плати на користь отримувача.
Незадоволення судовим рішенням поширене через те, що нюансів вирішення питання занадто багато для юридично не підготовленої людини. Серед таких особливостей:
- способи утримання аліментів: добровільно чи примусово;
- розміри оплати, мінімальні та максимальні обмеження;
- способи нарахування: куди і в який спосіб кошти будуть переведені одержувачу;
- визначення особи, що має сплачувати аліменти на утримання дитини.
Аліменти сплачує той із батьків, що не проживає з дитиною. Якщо за рішенням суду дитина залишається жити із матір'ю, аліменти має сплачувати батько.
Позовна заява має бути підкріплена доказами батьківства. Не можна вимагати аліментів із людини, яка не записана матір'ю чи батьком у свідоцтві про народження. З іншого боку, навіть якщо батьки не були в шлюбі, вони несуть відповідальність за утримання та виховання — аліменти призначаються тому, хто не проживає з дитиною.
Скільки коштує позовна заява
Згідно із Законом України «Про Судовий збір», позивач повністю звільняється від сплати держмита при розгляданні справи про стягнення аліментів. За рішенням суду, ціна послуг юриста, що склав позов, та держмито можуть буть стягненні з відповідача частково або повністю.
Процес стягнення аліментів
У спрощеному вигляді процедура виглядає так:
- Підготовка переліку документів: юридично грамотна позовна заява, докази фінансової забезпеченості відповідача, документи, що підтверджують батьківство та проживання дитини із позивачем — повний перелік надається в установі до звернення.
- Подання заяви та пакету документів до районного суду.
- Отримання рішення та виконавчого листа.
- Відправка листа за місцем роботи відповідача або відкриття виконавчого провадження.
Юрист по аліментах значно пришвидшить цей процес, заявивши клопотання про отримання судом довідки про доходи відповідача. Наявність такого документу доведе майнове становище платника й дозволить стягнути аліменти.